0 212 612 78 27

Facebook Messenger'a görüntülü görüşme özelliği güncellendi

Facebook Messenger'a görüntülü görüşme özelliği geldi
Facebook'un
birkaç hafta öncesinde tanıttığı Messenger üstünden görüntülü sohbet özelliği tüm kullanıcılara açıldı.

Messenger ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı David Marcus'un Facebook paylaşımıyla duyurulan gelişme, hem iOS hem de Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. İki platformda da Messenger'ın güncel sürümüne sahip ortaya gelen kullanıcılar, Messenger bağlantılarıyla görüntülü sohbet yapabiliyor.
 
Bunun için alakalı isme ve peşinden oluşturulan ekrandaki kamera ikonuna dokunmak yeterli.

Havuç Medya, 21 Mayıs 2015 | Teknoloji 0 yorum

WhatsApp'a sürpriz rakip!

Facebook'un bünyesine katıldıktan sonra üye sayısını hatırı sayılır oranda artıran WhatsApp'a rakip geliyor. İddiaya göre, bizzat mobil mesajlaşma programını test eden Microsoft, kısa süre içerisinde söz konusu uygulamayı iOS platformunda kullanıma sunacak.

800 milyon aktif kullanıcısı ile en tanınmış mesajlaşma uygulaması ortaya gelen WhatsApp'ın başarısı, bir süredir sektörün dev isimlerinin iştahını kabartıyordu. İddiaya göre, sektörden pay almak için harekete geçen Microsoft, bir süredir bizzat mobil mesajlaşma uygulaması (Flow) için sessiz sedasız emekler yürütüyor.

İLK ETAPTA iPhone'LARA GELECEK
WhatsApp'a benzer bir kullanım sunması beklenen Flow'un ilk etapta yalnız iPhone modellerinde kullanılabileceği uygulamanın başarı göstermesi durumunda Android cihazlar için Google Play'deki yerini alması bekleniyor. Flow'un Outlook inbox ile entegre ortaya gelen uygulama hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.


SKYPE İÇİN DE BENZER BİR YOL İZLEMİŞTİ
Sosyal medyadan daha fazlaca pay almak için bir süredir yeni projeler üzerinde personel Microsoft, geçtiğimiz aylarda Skype'ın anlık video mesajlaşma versiyonu Skype Qik'i kullanıma sunmuştu.

Havuç Medya, 21 Mayıs 2015 | Teknoloji 0 yorum

4G’yi büyük ekranda Casper VIA V6x ile karşılayın

Casper’ın yeni akıllı telefonu VIA V6x performans ve tasarımda sınır tanımıyor

Türkiye’nin öncü bilgisayar üreticisi Casper, VIA serisi altında satışa sunmuş olduğu akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekledi. Kısa süre öncesinde VIA V6 ile cepte performans, tasarım ve incelik yarışına yeni bir boyut kazandıran Casper, son olarak de büyük ekranda 4G deneyimi yaşamak isteyenler için 5.5 inç HD ekrana sahip VIA V6x’i satışa sundu. 8.3 mm inceliğindeki metal gövdesi ve arka bölümündeki deri hissi veren kaplamasıyla taşıma kolaylığı sunan VIA V6x, 13 MP kamerası, güçlü işlemcisi ve ulaşılabilir fiyatıyla mobil tutkunlarının gönlünü fethedecek.

VIA serisi ile cep telefonu pazarına hızlı bir giriş icra eden Casper, günün büyük bir bölümünü mobil olarak geçiren, hızlı, hafif, büyük ekranlı bir telefona terfi etmek isteyenler için VIA V6x’i kullananların beğenisine sundu. İddialı birnik özellikleri 8.3 mm inceliğindeki metal gövdesinde barındıran V6X, 154 gram ağırlığı, arka bölümündeki deri hissi veren kaplamasıyla öncesindeliği tasarımda şıklık ortaya gelen cep telefonu tutkunlarının da gönlünü fethedecek.

Havuç Medya, 21 Mayıs 2015 | Teknoloji 0 yorum

Galaxy S6 ve S6 Edge'e Android 5.1.1 yeni özellikler getirecek

Samsung, Android 5.1.1 ile entegre olacak bazı özellikleri bir güncellemeyle Galaxy S6 ve S6 Edge'e sunacak.

Samsung, yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, piyasada bulunan en iyi kameralara sahip. Ancak şirket, yapılacak güncellemelerle bu alanda çıtayı iyice yükseltmekte kararlı görünüyor.

Yeni Galaxy modellerine gelecek olan Android 5.1.1 Lollipop güncellemesine entegre olacak yeni bir kamera güncellemesi yayınlanacak. Son günlerde ABD operatörü  T-Mobile bir güncelleme yayınladı ancak bu güncelleme o anda halen geliştirilmekte olan kameranın yeni özelliklerini içermiyordu.

Havuç Medya, 06 Mayıs 2015 | Teknoloji 0 yorum

Sony, Xperia Z2 ve Z3 serisi cihazlar için yeni bir güncelleme başlattı

Sony, Xperia Z2 ve Z3 serisi cihazlar için Android 5.0.2 tabanlı yeni bir güncelleme başlattı. 23.1.A.1.28 yapı numarasına sahip güncelleme, Android 5.0.2 sonrası Sony kullanıcılarının şikayet ettiği problemlerin büyük bölümüne çözüm getiriyor.

OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme kademeli olarak kullanıcılarla buluşuyor. Dolayısıyla Xperia Z2 ve Xperia Z3 serisi cihazlara sahip bütün kullanıcıların güncellemeden faydalanması bir hafta on günlük süreyi bulacaktır.

Havuç Medya, 06 Mayıs 2015 | Teknoloji 0 yorum

Microsoft Lumia 940 ve Lumia 940 XL, üstün özelliklerle geliyor!

Microsoft'un daha önce bir sonraki amiral gemisi modellerinden olacağı söylenen iki yeni akıllı telefonu üzerinde çalıştığı iddiası gerçeğe dönüştü. Şirketin üstün özelliklere sahip iki yeni modeli sessizce ortaya çıktı.

Microsoft resmi Facebook hesabında her ikisi de üst segment kategorisinde yer alacak Lumia 940 ve genişletilmiş boyutlu Lumia 940 XL adlı modellerinin resimlerini yayınladı. Yekpare alüminyum kasanın kullanıldığı her iki cihazın yöntem özellikleri de son derece iyi görünüyor. Lumia 940 modelinin 32GB'lık sürümünde 6 çekirdekli Snapdragon 808 işlemci bulunurken, 64GB ve 128GB sürümlarında 8 çekirdekli Snapdragon 815 işlemci, 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip 5.2 inç Super AMOLED ekran, 3GB RAM, 3.250mAh batarya ve Intel RealSense 3D teknolojisi yer alıyor.

Havuç Medya, 06 Mayıs 2015 | Genel 0 yorum

Yazılım Nedir ? Yazılımda Olması Gerekenler

Yazılım,  elektronik  aygıtların belirli bir işi yapmasını sağlayan  uygulamaların  bütününe verilen isimdir. Bir diğer deyişle var olan bir soruni çözüme ulaştırmak amacıyla  bilgisayar  dili kullanılarak oluşturulmuş anlamlı anlatımlar tümüdür.

Kelime  işlemci  uygulamaları,  bilgisayarınız  açıldığında  CD  sürücünüzü,  sabit sürücüleri,  RAM’i  tanıyan  BIOS,  işletim  sistemi,  internet  tarayıcınız,  virüslerin  kendileri, antivirüs uygulamaları hep birer programdır.

Havuç Medya, 06 Mayıs 2015 | Genel 5 yorum

SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Seo Nedir?

Seo "Search Engine Optimization" yani "Arama Motoru Optimizasyonu" demektir. İnternette bir mal ve hizmet arayanların Google veya diğer arama motorlarında aradıkları kelimeler ile ilgili sonuçların listelenmesindeki başarıdır seo. Diğer bir deyişle internette bulunurluk...

Seo Gerekli midir?

Eğer internetten yeni müşteriler, yeni kitleler edinmek gibi bir hedefiniz yoksa SEO gerekmektedir diyemeyeceğiz ancak böyle bir hedef ve beklentisi olmayan bir internet sitesi sahibinin dünya genelinde var olduğunu pek sanmıyoruz.

O halde seo potansiyel müşterilerimizin veya hedef kitlemizin bizi bulabilmesi için temelde internet dizaynından sonra bize gerekli bir nedendur.

Havuç Medya, 06 Mayıs 2015 | Genel 0 yorum

Bir Otelin İnternet Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Turistik tesisin web sitesi, basılıp dağıtılan broşürünün dijital versiyonu olmanın çok ötesine geçmek zorundadır. Bir otel sitesinin interaktif (etkileşimli) olması oldukça önemlidir. Ziyaretçiler ek bilgi almak istedikleri konularda sorular sorabilmeli ve hızla yanıt alabilmelidir. Otel sitesinden rezervasyon yapılabilmelidir. Otelde konaklayıp evine dönen müşterilerin, otel ile ilgiliki izlenimlerini yazacakları bir bölüm kesinlikle bulunmalı ve bu bölüm, ziyaretçilere açık olması gereklidir.

Havuç Medya, | Genel 0 yorum

Web Tasarım da Renk Uyumu Sağlanmasında başlıca önemli hususlar

Müşterinin mevcut kurum kimliği ile internet sitesinin renklerinin tümleşmesi ?

Web tasarımında kullanılacak olan renkler ve genel olarak bu çerçevede değerlendirilmelidir.Web tasarımı yapılacak firma veya ürün hakkında daha önce hazırlanmış bir kimlik çalışması mevcut ise bütün renkler bu doğrultuda düşünülmeli ve uygulanmalıdır.Y firmasının logosu ya da kurumsal kimliğinin mavi ve griden oluştuğunu farz edelim.Web tasarımıında genel olarak kullanılacak olan
renkler netlikle mavi ve gri olarak değerlendirilmelidir..

Havuç Medya, | Genel 0 yorum

SEO Nedir ?

SEO "Search Engine Optimization ? Kısaltmasıdır; "Search Engine Optimization" sözcüğünün Türkçe açıklaması ise; Arama Motoru Optimizasyonu demektir; Kısaltması ise AMO olarak bilinmektedir. Arama Motoru Optimizasyonu işinin yapılmasının temel amacı; internet sitelerinin istenilen hedef kelimelerde üst sıralara çıkmasını sağlamak; böylelikle ürün ve hizmet tanıtan siteleri istenilen kitleye ulaştırıp sitemizi de hedefine ulaştırmaktır.

Havuç Medya, | Seo 0 yorum

Kurumsal Firmalara Web Tasarım Hizmet Aşamaları

Web tasarım yaptırmak isteyen alıcılerimiz ile ilk etapta yüz yüze görüşüyoruz. Görüşme sırasında, istenen site ile ilgili tüm ayrıntıları firmadan alıyoruz ve tavsiyelerimiz doğrultusunda ideal fikir üzerinde karara varılıyor.

Web site Tasarım aşamasına geçiliyor ve alıcı için bir ön çalışma hazırlanıyor. Hazırlanan çalışma: "firmaadi.havucmedya.com" biçiminde bir adres ile internet ortamına atılıyor, nihayetrasında alıcıya içinde tasklar adresinin bulunduğu bir e-posta gönderiliyor.

Müşteri dizaynı beğenmez yada üzerinde kendi kanaatleri doğrultusunda revizyonler talep ederse , gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra dizayn alıcıya yine gönderilir. Bu prosedür alıcı dizayna tasdik verinceye kadar sürer.

Havuç Medya, 30 Nisan 2015 | Genel 0 yorum

Firmalar için kurumsal web sitesi

Herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan çevrimiçi sistemlere internet sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı adı verilir.

Metin, video, ses kaydı ya da fotoğraf gibi bütün işitsel ve resim araçları kullanarak oluşturulan parçalar internet sayfalarını, aynı sistem altındaki tüm internet sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan tüm de web sitesini oluşturur.

Havuç Medya, 30 Nisan 2015 | Genel 0 yorum

Adım Adım Asp.net Güvenliği

ASP.Net projelerinizi yayınlarken özellikle IIS sizin kontrolünüzde değilse bazı önlemleri web.config tarafında veya gerekli yerlerde kod dosyalarında almanız önemlidir. Bu aşamada kodunuza müdahale etmeden web.config'de hızlıca ne gibi önlemler alabilirsiniz onu inceleyeceğiz.

1-      Debug’ı kapatın.

Development halinde default olarak açık bulunan debug opsiyonu publish ayarları yapılmadan yayınlandığında açık kalır. Bunu kapatın.

  <system.web>

     <compilation debug=“false” targetFramework=“4.0”>

  </system.web>

2-      Trace’i kapatın.

Web sitesini,n hata ve işlemlerini uzaktan takip etmeye yarayan trace komutu sistemle ilgili ciddi bilgileri açığa vurabilmektedir. Zorunlu hallerde kısa süreliğine açık tutmanın  yanı sıra bu özellik kapalı olmalıdır.

Havuç Medya, 23 Nisan 2015 | Asp.net 2 yorum

4G gelecek yıl hizmete girecekUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 26 Mayıs'ta yapılacak 4G ihalesinin ardından söz konusu hizmetin 1 Ocak 2016'dan itibaren hizmete sunulmasının planlandığını belirterek, "Bu süreye kadar işletmecilerin şebekelerini 4G hizmetine hazır hale getirmeleri gerekiyor" dedi.
Havuç Medya, 15 Nisan 2015 | Teknoloji 0 yorum

Nokia Alcatel-Lucent'i alıyor iddiasıNokia’nın Alcatel-Lucent’i alacağı iddia ediliyor.

10 milyar euro piyasa değeri olan Alcatel-Lucent’in hisseleri satış haberlerinin ardından yüzde 14 yükseldi. Nokia hisseleri ise yüzde 6.6 düştü.
Havuç Medya, 15 Nisan 2015 | Teknoloji 0 yorum

Bir dakikada şarj olan cep telefonu pili üretildi

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki bilim insanları yaklaşık bir dakikada tamamen şarj olabilen akıllı telefon pili üretmeyi başardı.

Stanford Üniversitesi'ndeki araştırmacılar imal ettikleri alüminyum pilin, dizüstü bilgisayarlarda ve cep telefonlarında yaygın şekilde kullanılan lityum pillerin yerini almasını umuyor.

Geliştirilen ilk alüminyum pil örneğinin hızla şarj olabilmesinin yanı sıra, bazen tutuşabilen lityum iyon pillere kıyasla daha güvenli olduğu kaydedildi.

Alüminyum pillerin ayrıca, kalem ve ince kalem tipi alkalin pillere kıyasla, çevreyle daha az zarar verdiği de belirtildi.Stanford Üniversitesi kimya profesörlerinden Hongjie Dai, bu buluşla, pil teknolojisinde daha önce alüminyum kullanılarak üretilen pil denemelerine kıyasla çok önemli bir aşama kaydedildiğini söyledi.

"Geliştirdiğimiz yeni şarj edilebilen pil yanmıyor. Delseniz bile yanmıyor" diyen Hongjie Dai, yeni pilin 2 volt kadar elektrik ürettiğini ve daha önce kimsenin alüminyumla bu düzeye ulaşmadığını anlattı.

Nature dergisinde yayımlanan araştırmanın diğer yazarı Ming Gong, "Alüminyum pilin bir diğer özelliği esnekliği. Katlayabiliyor, bükebiliyorsunuz. Dolayıyla esnek elektronik cihazlarda kullanıla olasılığı var. Ayrıca alüminyum lityumdan daha ucuz bir madde" diyor.

Havuç Medya, 15 Nisan 2015 | Teknoloji 0 yorum