0 212 612 78 27

Müşterinin mevcut kurum kimliği ile internet sitesinin renklerinin tümleşmesi ?

Web tasarımında kullanılacak olan renkler ve genel olarak bu çerçevede değerlendirilmelidir.Web tasarımı yapılacak firma veya ürün hakkında daha önce hazırlanmış bir kimlik çalışması mevcut ise bütün renkler bu doğrultuda düşünülmeli ve uygulanmalıdır.Y firmasının logosu ya da kurumsal kimliğinin mavi ve griden oluştuğunu farz edelim.Web tasarımıında genel olarak kullanılacak olan
renkler netlikle mavi ve gri olarak değerlendirilmelidir..

Beyaz alanların ve arka planların etkin bir biçimde kullanılması

Sadeliğin, temizliğin ve duruluğun rengi beyazdır. Beyazın web tasarımı çalışmalarında etkin bir biçimde kullanılması,web site ziyaretçilerinin gözünde gayet sade, güzel ve güven verici bir izlenim yaratacaktır. Dikkat ettiyseniz alanında kurumsal ve profesyonel firma ve kuruluşların web sitelerinde beyaz alanların kullanımı son derece yüksektir.


Gri ve siyahın doğru ölçüde kullanılması

Tasarım çalışmalarında genellikle yapılan en eksiklerden bir tanesi de siyahın doğrudan kullanılmasıdır. Basılı tanıtımlarda siyah her ne kadar etkili olsa da internet çalışmalarında metin ve başlıklarda siyahın doğrudan kullanılması yanlıştır.
Sitelerin rahatlıkla görüntülenmesini sağlayan ve birbirinden farklı ve değişik teknolojilerdeki monitörler, siyahı çok net ve keskin bir biçimde göstermesinden kaynaklı, internet sitelerde metinlerin ve başlıkların direkt siyah olarak renklendirilmesi, internet site ziyaretçilerinin gözlerini yorar ve çabucak internet sitenizi terk etmelerini sağlar. Bu nedenle direk olarak siyah kullanmak yerine koyu gri ya da biraz daha açık gri kullanılması, rahat ve gözü yormayan bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır.

Etiket: Seo DanışmanlığıSeoWeb Tasarıme-ticaret, YazılımHavuç Medya

 

Havuç Medya, | Genel 0 yorum

Yorumlar

Yorum Yap

Yorum sınırı 500 karakterdir.