0 212 612 78 27

Otellere, tatil köylerine, kaplıcalara, acentelere ya da diğer turistik kurumlara ait internet sitelerinin en önemli özelliği, hedef kitlesinin çok uzaklardaki insanlardan oluşmasıdır. Bu insanlar teknolojideki gelişmeleri de kullanarak, istedikleri bilgiye ulaşmayı amaçlıyorlar. Demek ki otel siteleri ilk önce bu bilgileri yeteri kadar sağlamak zorundadır.

 

Gideceği yer ve konaklayacağı tesis ile ilgili ön bilgiye ihtiyaç duyan insanlara, internet gibi bu işe çok uygun bir ortamda bile yeterli ve doğru bilgiyi sunmamak, turizm sektöründe yapılabilecek en büyük hatadır.

 

Bir turizm kurumunun, bir otelin, web sitesi nasıl olması gereklidir?

 

Öncelikle, çok açık ve doğru bilgiler içermelidir. Oteldeki fiyatlar ve ücretler, web sitesinde kesinlikle belirtilmelidir. Tatil bütçesi hazırlamaya çalışan bir aileye ketum davranmak, “bize gelme” demekten farklı olamaz.

 

Otel binasının tarihçesinden; işletmecinin, yöneticilerin, hatta aşçı ve barmenin özgeçmişleri ile mesleksel yeterliliklerine kadar tüm bilgiler verilmelidir.

 

Otelin tüm bölümleri, iç ve çevre görüntüleri, açıklayıcı bilgilerle ve bolca resimlerle (fotoğraf, video) tanıtılmalıdır. Her bölümün, diğer otellerdekinden farklı ve üstün yönleri belirtilmelidir. Otelin restaurant bölümünde her zaman bulunan ve beğenilen birkaç yemeğin tarifleri; bar bölümünde sevilen bir kokteylin tarifi, ilgili bölümde kesinlikle yer almalıdır. Otelde çocuklar ve yaşlılar için sağlanan ek hizmetler varsa, bunlar otelin internet sitesinde vurgulanmalıdır.

 

Turistik tesisin web sitesi, basılıp dağıtılan broşürünün dijital versiyonu olmanın çok ötesine geçmek zorundadır. Bir otel sitesinin interaktif (etkileşimli) olması oldukça önemlidir. Ziyaretçiler ek bilgi almak istedikleri konularda sorular sorabilmeli ve hızla yanıt alabilmelidir. Otel sitesinden rezervasyon yapılabilmelidir. Otelde konaklayıp evine dönen müşterilerin, otel ile ilgiliki izlenimlerini yazacakları bir bölüm kesinlikle bulunmalı ve bu bölüm, ziyaretçilere açık olması gereklidir.

 

Otelin web sitesinde, yalnızca otel ile ilgili değil; bulunduğu şehir ve bölge ile ilgili, iklim, doğa ve kültür ile ilgili da aydınlatıcı bilgiler ve görme talebi uyandıracak resimler yer almalıdır.

Etiket: Seo DanışmanlığıSeoWeb Tasarıme-ticaret, YazılımHavuç Medya, Otel Web Sitesi

Havuç Medya, | Genel 0 yorum

Yorumlar

Yorum Yap

Yorum sınırı 500 karakterdir.