0 212 612 78 27

Seo Nedir?

Seo "Search Engine Optimization" yani "Arama Motoru Optimizasyonu" demektir. İnternette bir mal ve hizmet arayanların Google veya diğer arama motorlarında aradıkları kelimeler ile ilgili sonuçların listelenmesindeki başarıdır seo. Diğer bir deyişle internette bulunurluk...

Seo Gerekli midir?

Eğer internetten yeni müşteriler, yeni kitleler edinmek gibi bir hedefiniz yoksa SEO gerekmektedir diyemeyeceğiz ancak böyle bir hedef ve beklentisi olmayan bir internet sitesi sahibinin dünya genelinde var olduğunu pek sanmıyoruz.

O halde seo potansiyel müşterilerimizin veya hedef kitlemizin bizi bulabilmesi için temelde internet dizaynından sonra bize gerekli bir nedendur.

Seo Danışmanlığı

İnternetin hayatımıza girmesi ve gücünün anlaşılmasıyla seo danışmanlığı diye bir sektör ortaya çıkmıştır. Bazı Web Tasarımı uzmanları bu konuyla yakından ilgilenmişler ve Google ve diğer arama motorlarının sonuçları listelemelerindeki mantık ve algoritmaları çözmeğe çalışmışlardır.

Çoğunlukla "ben Google olsam sonuçları listelerken neye önem verirdim" biçiminde kanaat tarzı ile yola çıkarak ve zaman içerisinde bu muhakemenin sonucu ortaya çıkan fikirlerini yapmış oldukları internet siteleri üzerinde denemişler ve bu deneme yanılma teknikleriyle başarıya ulaşabilmişler veya ulaşamamışlardır.

Bir arama motoru gibi düşünüp onların yapılarını ve hareket tarzlarını doğru olarak tahmin edenler SEO Danışmanlığı yapmaya başlamışlardır.

Havuç Medya bünyesinde bulundurduğu seo danışmanlarıyla siz kıymetli müşterilerine bu hizmetini internet dizayn hizmeti satın alan her müşteriye standart olarak uygulamaktadır ve bunun olumlu sonuçlarını hem müşterilerimiz hem de biz görmekteyiz.

Seo Danışmanı Kolay Yetişmiyor!

Bir seo' cu olmak uzun bir süreç gerektirmektedir. Tecrübe en büyük öğretmendir. Bu işte ne kadar eskiyseniz o denli tecrübeniz var demektir, o denli doğru atarsınız adımlarınızı.

SEO Ücretleri Ne Kadardır?

Seo ücretleri belirlenirken bazı ölçütlere göre değerlendirme yapılmaktadır. Bunlar;

Var olan bir internet sitenizin olup olmadığına
Web sitenizin dizayn ve kodlamasının seo için makul olup olmadığına
Yeni bir internet dizaynı yapılmasının gerekip gerekmeyeceğine
Mevcut bir siteniz varsa ek sayfalar gerektirip gerektirmeyeceğine
Anahtar kelimelerinizin ve kelime gruplarının adetine
Anahtar kelmelerinizin kullanım oranıne ve o alandaki rekabetine göre parametrelik göstermekte olmasından bunu ayrıntıları karşılıklı olarak görüştükten sonra belirliyoruz.
Kimi durumlarda bir defaya mahsus bir çalışma ile ilk sayfada listelenebilmektesiniz, kimi durumlarda da sürekli olarak müdahale edilmesi ve iyileştirmeler yapılması gerekebilmektedir.

Eski alan isimlerinin yenilerine oranla daha şanslı olduğu ve ziyaretçisi yüksek sitelerin yine bu hususta daha şanslı olduğu bilinmektedir. O halde bazı ölçütler elimzde ancak bazı ölçütler ise elimizde olmayan ölçütlerin rol oynadığı da bir gerçektir.

Verilen Paranın Karşılığı Alınıyor mu?

Doğru bir SEO Danışmanı ile çalışıyorsanız emin olun ki internet üzerinden birden fazla geri dönüş alacaksınız ve bunları satışa çevirmek sizin elinizde. Biz iddia ediyoruz ki SEO Danışmanlığı için ödeyeceğiniz bedel kazanacaklarınızın yanısıra çok önemsiz kalacaktır. Bu durumun doğruluğu müşterilerimiz ile kanıtlanmıştır. Şimdi bir deney yapalım ve yandaki linke tıklayalım ve en üstteki sonuca dikkat edelim: En üstte çıkmak Yandaki linke tıkladıysanız bu kelime ile bizim internet sitemizin en üstte çıktığına şahit olmuşsunuzdur.

Bizi arayın, sizin için neler yapabileceğimizi telaffuz edelim, sizi de ilk sayfada görmek isteklerimizle...


Ne Kadar Sürede?

Web sitenizin arama sonuçlarında ne kadar sürede yukarılara çıkacağı konusu hep merak edilir. Bu zaman dilimi 15 gün ila 6 ay aralığında olabilmektedir yalnız çoğunlukla 2-3 ay gibi bir sürede sonuçlardaki iyileşme farkedilmektedir. Bu durum Google ya da diğer arama motorlarının çeşitli ölçütlere göre karar verdiği bir durumdur. Google dahil hiç kimse size en üstte çıkmanın garantisini veremez. Bu garantiyi veriyorum diyen çok büyük ihtimalla sizi yanıltmaya çalışıyordur.

Herşey zaman içinde olacaktır, yalnızca biraz sabır. Sabrın sonu selametse sabretmeğe değer bizce.

Yanıltma dediğimizde hemen değinmek isteriz ki yalnızca firma isminizle en üstte çıkmaktan bahsetmiyoruz çünkü bu mümkün olabilir. Mümkün olmasının zorluğu genel bir kelime ile arama yapıldığındaki başarınızdır.

Örnek vermek gerek görülürse; Firma isminiz Firma Ltd. Şti. olsun, sattığınız ürün terlik olsun. Muhtemelen alan adınız firmaismi.com biçiminde olacaktır ve sizi firma isminiz ile arayanlar çok büyük bir olasılıkle birinci sırada bulacaklardır. Ama önemli olan sizin firmanızın ismini bilenlerin bulması mıdır yoksa terlik almak isteyenlerin bulması mı önemlidir?

Yukarıdaki örnekte bu işin sui istimale açık olduğu aşikardır bu nedenden dolayı firmamıza danışmadan ve konu ile ilgili tam bir bilgili olmadan olur olmaz kişi veya kuruluşlardan medet ummayınız. Bu hususta referansları görmek isteyiniz ve bu yolla emin olunuz.

Etiket: Seo DanışmanlığıSeoWeb Tasarıme-ticaret, YazılımHavuç Medya Web Sitesi

Havuç Medya, 06 Mayıs 2015 | Genel 0 yorum

Yorumlar

Yorum Yap

Yorum sınırı 500 karakterdir.