0 212 612 78 27

Facebook'un bünyesine katıldıktan sonra üye sayısını hatırı sayılır oranda artıran WhatsApp'a rakip geliyor. İddiaya göre, bizzat mobil mesajlaşma programını test eden Microsoft, kısa süre içerisinde söz konusu uygulamayı iOS platformunda kullanıma sunacak.

800 milyon aktif kullanıcısı ile en tanınmış mesajlaşma uygulaması ortaya gelen WhatsApp'ın başarısı, bir süredir sektörün dev isimlerinin iştahını kabartıyordu. İddiaya göre, sektörden pay almak için harekete geçen Microsoft, bir süredir bizzat mobil mesajlaşma uygulaması (Flow) için sessiz sedasız emekler yürütüyor.

İLK ETAPTA iPhone'LARA GELECEK
WhatsApp'a benzer bir kullanım sunması beklenen Flow'un ilk etapta yalnız iPhone modellerinde kullanılabileceği uygulamanın başarı göstermesi durumunda Android cihazlar için Google Play'deki yerini alması bekleniyor. Flow'un Outlook inbox ile entegre ortaya gelen uygulama hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.


SKYPE İÇİN DE BENZER BİR YOL İZLEMİŞTİ
Sosyal medyadan daha fazlaca pay almak için bir süredir yeni projeler üzerinde personel Microsoft, geçtiğimiz aylarda Skype'ın anlık video mesajlaşma versiyonu Skype Qik'i kullanıma sunmuştu.

Havuç Medya, 21 Mayıs 2015 | Teknoloji 0 yorum

Yorumlar

Yorum Yap

Yorum sınırı 500 karakterdir.