0 212 612 78 27

Herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan çevrimiçi sistemlere internet sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı adı verilir.

Metin, video, ses kaydı ya da fotoğraf gibi bütün işitsel ve resim araçları kullanarak oluşturulan parçalar internet sayfalarını, aynı sistem altındaki tüm internet sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan tüm de web sitesini oluşturur.

FİRMALAR İÇİN KURUMSAL SİTELER

Günümüzde internette hafife alınmayacak kadar çok zaman geçiren kişileri ve sanal dünyanın etkisini göz önünde bulunduran firmalar ciddi bir site dizayn ve tanıtım işlerine giriştiler.

Web Sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve yöntem özellik bilgilerini, görsellerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler hakkında potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir biçimde tanıtabiliyor ve potansiyel müşterilerine çok hızlı ulaşabiliyorlar.

Tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında internet dizaynı sonucunda elde edilen internet sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar içi internet üzerinde çevrimiçi mağaza gibi fonksiyon görebilmeleridir. Firmalar, ürünlerinin bütün bilgilerini buradan paylaşıp satış prosedürlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Havuç Medya, 30 Nisan 2015 | Genel 0 yorum

Yorumlar

Yorum Yap

Yorum sınırı 500 karakterdir.