0 212 612 78 27

Microsoft'un yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştığı biliniyordu. Uzun zamandır projenin adı olan Spartan olarak tanınmış tarayıcının gerçek adı Microsoft Edge olarak açıklandı.

 

Microsoft'un tarih boyunca gelen resmi Windows tarayıcı programı InternetExplorer, Windows 10 ile beraber yavaş yavaş yerini yeni bir tarayıcıya bırakıyor.

Aslında uzun zamandır bilinen ama hep proje ismi olan Spartan adı ile tanıdığımız Windows 10 resmi internet tarayıcısının gerçek adı, açıklandı.

Bugün gerçekleşen ve Twitter'da dünya gündeminin başına yerleşen Microsoft'un Build 2015 konferansında tanıtılan yeni tarayıcı,Microsoft Edge adı ile Windows 10'lu bilgisayar, tablet ve telefonlardaolacak.

Internet Explorer'ın aksine tamamıyla farklı bir tarayıcı tecrübesi sunacakMicrosoft Edge, Chrome ve Firefox için Microsoft'un çok güçlü bir atılımsi olacak ve tarayıcı uzantıları desteği sayesinde de dikkat çekecek.

Çalışmaları devam eden tarayıcı uzantıları desteğinin ayrıntıları henüz açıklanmış değil. Ancak Chrome kadar olmasa da, Microsoft Edge'in ilerleyen dönemde geniş bir tarayıcı uzantıları arşivine sahip olacağına hiç şüphe yok.

Bakalım Microsoft'un yeni tarayıcısı, Chrome ve Firefox ile rekabet edebilecek mi? Yoksa Internet Explorer'daki kullanıcı kitlesi, aynen devam mı edecek?

Yorumlar

Yorum Yap

Yorum sınırı 500 karakterdir.