0 212 612 78 27

Markanız için en çok istediğiniz, uğruna birçok fedakarlık yaptığınız, en zor olanı bile göze aldığınız şey, markanızı herkesin görmesidir değil mi? Ne kadar çok kişi, ne kadar çok defa ve ne kadar çarpıcı şekilde görürse, markanız o kadar çok bilinir. Öyleyse markanız hoş, çekici, tercih edilir görünsün istersiniz değil mi? Fotoğraf, markanın yüzüdür. Markanızın gözündeki ışık, bakışlarındaki yaşam enerjisi, yüzündeki renktir fotoğraf. Bir makinenin ve teknolojinin yapabileceğinden çok daha çokğudur hatta onların katiyen yapamayacağı kadarıdır. Fotoğraf, hikayenin kendisidir.

Markanız adına konuşan da, onun düşlerini, gerçeklerini, hedef kitlesi için heyecanla, tutkuyla, bilgiyle, deneyimle, cesaretle ve büyük bir hevesle yapacaklarını anlatan da fotoğraftır. Az veya çok ışık, içerisi veya dışarısı, iyi veya kötü dekor, neşe veya hüzün, canlı veya cansız model, vizör, deklanşör ve diyafram değildir fotoğraf. Fotoğraf, markanızın aklı, zevki, kişiliğidir. Markanızın yeteneklerini, vaatlerini, stilini, alışkanlıklarını, hedef kitlesinin arayışına getireceği çözümleri anlatan da fotoğraftır.

11. yüzyıldan bu yana fotoğraf evreninde her adımın aynı yöne doğru ve hatta teknoloji ile mümkün olanı hangi taşın altındaysa bulup çıkarmayı aklına koymuş olarak hızla atılmasıyla, anların eksikliksiz şekilde dondurulması mümkün oldu sonunda. Tabii sarsıcı bir problemi devamında getiren bu gelişme, fotoğrafın ardındaki gözü kör edecek kadar kontrolden çıkmış bir ışıltı yarattı. Gerçek fotoğrafı, marka ile hedef kitlenin duyguları arasında anlamlı, güçlü, benzersiz bağlar oluşturan fotoğrafı makinenin değil, gözün çektiğini unuttu herkes.

Fotoğraf yakın geçmişte teknolojinin küstahlığından cesaret alarak ruhunu tehlikeye atan bir maceraya kalkıştı. Onu gerçek, kıymetli, büyüleyici yapan şeyi işte o zaman kaybetti. Sizi, fotoğrafın aradığı şeyi bulan ve onu fotoğrafa geri veren ekibimizle tanıştırmak isteriz.

Endüstriyel fotoğraf

Parlak yüzeyli metal parçalar, devasa makineler, yüksek tavanlar, uçsuz bucaksız kapalı mekanlar, büyük arazilerin orta yerinde alabildiğine geniş üretim alanları… Endüstriyel fotoğraf çekmenin en önemli hazırlığı, çekim alanında açı ve plan belirlemeleri yapmak, geniş mekanları ve büyük nesneleri en çarpıcı biçimde yansıtacak doğru ekipmanı saptamaktır. Genellikle üretim alanlarında çekim yapıldığından, üretimi aksatmayacak biçimde bir çalışma programı hazırlamak da bu tür fotoğraf çekimlerinde en önemli konudur. Personelin kıyafetinden çekim alanının fotoğrafa makul şekilde düzenine, gün ışığının kullanımından fotoğrafçının çekim alanında metrekare yerine metreküp dahilindeki hareket kabiliyetini artıracak araç teminine kadar her şeyin ayrıntılıca düşünülmüş olması gerekir. Bu alandaki tecrübesimiz sizin için de süreci basitlaştıracak ve sonucu kusursuz kılacaktır.

Moda fotoğrafı

Tasarımlarıyla göz kamaştıran kıyafetler, çekici aksesuarlar, koleksiyonları büyüleyici şekilde taşıyan profesyonel modeller, askılar, içinden çıkılmaz gibi görünen makyaj ve giyinme odaları… Moda fotoğrafı çekmenin en önemli hazırlığı çekimin yapılacağı mekanı ve çekimde rol alacak modelleri saptamaktir. Mekan seçiminde, model tercihinde, styling için temin edilecek olan aksesuarlar konusu ile ilgili ve ekipmanın belirlenmesinde ise en önemli konu, çekim konseptine karar verilmesidir. Açık alanda ve gün ışığında çekim yapılacaksa İdeal reflektörlerin kullanılması, makyözün buna makul bir tarzda makyaj uygulaması, styling ekibinin de konsepti en uygun şekilde yansıtacak ürünlerle modelleri hazırlaması fotoğrafın performansını direkt olarak etkileyecektir. Kıyafetlerin ütüsünden doğru kombinlenmesine, makyaj ve giyime odasının mevsime makul biçimde iklimlendirilmesinden bu alanların set ile olan mesafesine veya modellerin vize süresine kadar her şey hassas planlanmalıdır. Moda fotoğraflarındaki tecrübesinden yaralanarak siz de markanız için en doğru karelere erişebilirsiniz.

Yemek fotoğrafı

İştah açıcı sunular, dumanı tüten yemekler, mevsimin en taze sebzeleri ve meyveleri, lezzetin birçoksü, ilham veren tabakların hazırlığı, eşi benzeri olmayan ziyafetlerin vazgeçilmezi olan şık aksesuarlar…

Yemek fotoğrafı çekmenin en önemli hazırlığı ürünleri markanın konumlandırmasına, iletişim tonuna ve hedef kitlenin beklentilerine en iyi şekilde yansıtacak olan doğru menüyü saptamaktir. Yemek fotoğrafı çekimlerinde fotoğrafların performansını ortaya koyacak bir diğer önemli konu ise ekibe tecrübeli bir yemek stilistinin dahil edilmesidir. Çekimin yapılacağı mekanın genişliğine, çekim öncesi belirlenen fotoğraf kadrajına, ürünün belirgin olarak görünmesini sağlayacak fon ve dekor tercihine yön verecek olan temel neden, fotoğrafların nerede kullanılacağıdır. Katalog, takvim, sosyal medya, outdoor, indoor, gazete veya dergi ilanları, internet sitesi…

Fotoğrafların bunlardan birinde veya hepsinde kullanılacak olması da çekim açılarını direkt olarak yönlendirecektir. Bu alandaki tecrübemizin markanız için nasıl inanılmaz bir fark yaratacağını siz de deneyimleyebilirsiniz.

Mimari fotoğraf

Gösterişli binalar, yeni nesil mimari stiller, zamana katiyen yenik düşmeyecek dekoratif programlar, mimarinin sınırlarını zorlayan şekiller, kullanıcısına konforlu bir yaşam için ilham verecek dizaynlar… Mimari fotoğraflar çekmenin en önemli hazırlığı çekimin yapılacağı mekanda bilhassa vurgulanmak istenilen öğelerin ve hedef kitlede yaratılmak istenilen duyguun belirlenmesidir. Dekorasyonda kullanılmış olan malzemelerin yansıtma ve ışığı yutma performansları, tavan yükseklikleri, oda genişlikleri, gün ışığının içeriye giriş nitelikleri de bu alanda çekim yaparken tercih edilecek ekipmanın belirlenmesindeki en önemli konulardır. Bir yandan gerçeğin yansıtılması bir yandan da ortamın cezbedici görünmesi arasındaki çelişkiyi ortadan kaldıracak olan da ekibimizin bu alandaki deneyimidir.

Stil life fotoğraf

Ürünlerin tasarımını farkını ortaya koyan ışıklar, merak uyandıran açılar, bir an önce sahip olma duygusu yaratan kombinasyonlar, o an diğer markaları unutturacak kadar göz alıcı kadrajlar… Stil life fotoğraf çekmenin en önemli hazırlığı markanın söz konusu koleksiyonun pazarlama hedefleri ile doğru orantılı olacak konsepti saptamaktir. Hedef kitlenin bu üründen öncelikli beklentisinin ne olduğunun belirlenmesi ve ürünün bu özelliğini vurgulayan çekim ortamının kararlaştırılması da en önemli konulardan biridir. Ekipman ise, ürünün yüzey özelliklerine, çekim yapılan mekana ve kapalı veya açık alanda çekim yapılması kararına makul olarak seçilir. Ekibimizin stil life çekimlerde birçok sektörde tecrübesi bulunmaktadır.

Süreç açıklaması

Bir fotoğraf çekiminde her şeyin aksaksız ilerlemesi, amaca uygun olması ve en iyi sonucun elde edilmesi için tüm sürecin detaylı olarak planlaması gerekir. Bu planı yapabilmek için aşağıdaki gibi bir çalışma uygun olacaktır.

Tarihin belirlenmesi

Belirlenen tarihe uygun olarak çekim mekanının kararlaştırılması

Çekim mekanında keşif yapılıp ihtiyaçların belirleme edilmesi

Çekimlerde cast kullanılması söz konusu ise bunun markayı taşıyabilecek seçenekler arasından bütçe, zaman uygunluğu, sektörel deneyim, iş disiplini referansları, PR niteliği vs gibi konularda değerlendirilmesi

Çekimin içeriğine ve konseptine uygun olan aksesuarların temin edilmesi

Gerekli durumda çekim alanın kira ve alan vergisi işlemlerinin yerine getirilmesi

Reklamveren tarafında çekim ekibi ile çalışacak personelin netleştirilmesi

Çekim alanında kararlaştırılan dekorun hazırlanmasıEkibin çekim alanına ulaşımının planlanması