0 212 612 78 27

Öncelikle web yazılımı nedir?

Bir internet serverının üzerinde çalışan yazılımların tamamına web yazılımı adı verilir. Yazılımların tamamında internet teknolojileri kullanılmasının temel sebebi bütün browserlarda sorunsuz çalışmalarıdır. ( Browser=tarayıcı) Tüm browserlar derken internet explorer6, internet explorer7, internet explorer8, mozilla firefox, Google crome, gibi dünyaca bilinen ve internet kullanıcıların %99 unu oluşturan browserlardır. Çok amaçlı bilgi sunularında, güncelleme noktasında, çok kullanıcılı projelerde kullanılan web yazılımlarıı aklınıza gelen bütün bilgi akışını, raporlamaları, iletişimi neredeyse anlık zaman dilimine indirgemektedir. Web tabanlı uygulamaların networke uygulanması ile internetde düşünülen bütün çözümler, aynı biçimde network içinde de çalıştırılabilir.

Tüm kurumsal web tasarımlarında ve bütün ürün ve hizmet bazlı projelerde kullanılan web yazılımıı; Havuçmedya ekibi tarafından yazılmaktadır. Uzman kadromuzun yazdığı internet projelerin bütün kodlarını kendileri yazmaktadır. Havuçmedya program departmanımızın bu güne kadar yazmış olduğu sıra dışı programlarından birkaçını yazacak olursak;

Sanal Pos

Kredi kartı tabanlı bir ödeme sistemidir. Kullanıcılar birbirlerine para aktarımı yapabilirler. Ayrıca e-ticaret siteleri bu sistemi kullanarak kendi siteleri üzerinden kredi kartı ile ürün satışı gerçekleştirebilirler. Ek olarak bütün kredi kartlarına taksit imkânı sunar. Site entegrasyonu için API programları mevcuttur. Kredi kartı sahtekârlığına karşı içinde çok gelişmiş bir Risk Yönetimi Sistemi barındırır.

Dünyadaki en gelişmiş internet tabanlı çevrimiçi fuar programıdır. Fuar alanı ve standlar hareketli olup, yönetici panelinden yönetilebilmektedir. Bir internet tarayıcısı üzerinden çalışır. Tüm ortam 3 Boyutlu olarak simüle edilmiştir. Ziyaretçi klavyesinin yön tuşlarını ve faresini kullanarak fuar alanı içinde gezebilir, standlara girip ürünleri inceleyebilir ve stand görevlileriyle anlık olarak iletişime geçebilir.

Ayrıca bütün 3 boyutlu fuar alanı, hareketli reklam panolarıyla donatılmıştır. Ek olarak keyif verici ve keyifli bir ortam olabilmesi için gerçeklik animasyonları (Asansörler, otomatik kapılar, merdivenler vb...) uygulanmıştır.

Web programında en önemli konulardan biriside programın server tabanlı yazılmasıdır. Yani programın ve sorgulamaların serverdaki işlemciyi yormayacak biçimde yazılması gereklidir. Kullanılan portallardaki ya da web tasarımı projelerindeki bir sorgunun geç gelmesi, hata vermesinin temel faktörlerinin başında bulunmaktadır. Kullanıcı tarafından görülmeyen bu titiziyet oldukça önemli olup, insanın sol kulağını sağ el ile başının üzerinden uzanıp göstermesine benzer. Her modül oldukça kısa ve öz kod lar ile yazılmalıdır. Havuçmedya projelerinde her sorguda oldukça hızlı sonuç alabilirsiniz. Bilir kişi tarafından incelendiği zaman ise oldukça kısa ve öz kodlar ile programlar oluşturduğumuzu basit bir biçimde görülebilecektir.